Победителят от OT на Конър донесе победа на Уинипег Джетс с 3-2 в Чикаго
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-02-24 | 06:35:19

Уинипег Джетс може да са развълнувани, че не трябва да се изправят отново срещу Чикаго Блекхоукс този сезон.

Отборът с най-лош рекорд в НХЛ още веднъж даде удари на Джетс в петък вечер в Чикаго, но победителят от продълженията на Кайл Конър издигна Джетс до победа с 3-2.

Чикаго започна по-добре, надигравайки Джетс с 9-4 в един момент в първия, но гостите се качиха първи благодарение на Николай Елерс.

Той плъзна шайбата в зоната на Чикаго и стреля с лазерен лъч към вратата от долната част на кръга за лице. Той победи високо Петр Мразек, отскоквайки от мрежата в миг на око, когато Елерс отбеляза своя 17-и гол за сезона и първи от 20 януари.

Въпреки че Джетс имаха силна игра в първия, Чикаго щеше да води с удари към вратата с 11-8 до 20 минути.

В началото на втората среща Уинипег беше на път да започне втората си силова игра за вечерта, когато Елерс имаше други идеи.

Вземете най-новите национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

С Конър Хелбюк на резервната скамейка за допълнителен нападател по време на отложена дузпа, Елерс набра скорост и изнесе шайбата нагоре по леда, подавайки към себе си в неутралната зона, като я отклони от бордовете, преди да влезе в края на Чикаго , като се насочи към гнездото и направи удар покрай Мразек, за да направи 2-0.

Имаше страшен момент за Джетс по-късно през периода. Докато Тейлър Радиш се пързаляше пред мрежата на Джетс, за да се опита да скрие Хелбюйк, той сряза вратаря на Джетс в главата със задната си част. Hellebuyck падна за кратко, но успя да остане в играта, докато Raddysh получи малка дузпа в играта, въпреки че Уинипег не можа да се възползва.

Хоукс излязоха на борда с малко над четири минути до края кадър. Точков удар на Логан Стенли беше пресечен по пътя от Сет Джоунс, който изстреля Колин Блекуел при отцепване. Той победи Hellebuyck, за да намали преднината на Уинипег наполовина, отивайки към третия.

Той остана 2-1 през по-голямата част от бързия трети период, като Чикаго получи по-голямата част от шансовете и с малко над две минути за да отиде, Мразек отиде на пейката, за да даде на Блекхоукс допълнителен нападател.

Елерс почти изчисти шайбата с малко по-малко от минута до края, когато се хвърли, за да я избие на синята линия, но се появи къс. Миг по-късно Джейсън Дикинсън плъзна шайбата през гънката, където Тайлър Джонсън чакаше на задната врата, за да изравни мача 47 секунди до края.

Блекхоукс спечелиха откриващото лице в продълженията, но Джош Мориси наложи обрат в края на Уинипег. Кайл Конър взе шайбата и криволичеше нагоре по леда с нея и докато се опитваше да изпрати пас към Мориси пред мрежата на Чикаго, шайбата удари скейта на Ник Фолиньо и премина покрай Мразек, за да сложи край на мача само 25 секунди след началото на мача. допълнителна сесия.

Hellebuyck беше фантастичен при победата за Уинипег, отклонявайки 33 изстрела, докато Джетс се подобряват до 14-3-1 срещу Централната дивизия този сезон. Мразек направи 29 спасявания при поражение.

Уинипег ще се завърне у дома, за да се изправи срещу Аризона Койотс в неделя от 17:00 часа.

Източник: globalnews.ca